Bugün
Anıtkabir
Özel Defterini
İmzaladınız
mı?

Anasayfa

Aziz Atam' a

e-Posta Yazdır PDF
(14 oy, ortalama 4.64 (5 üzerinden))

Cumhuriyet sadece bir yonetim biçiminin bir idari sisteminin adı değil. Bundan daha fazla Türk Mileti'nin bu topraklarda yaşama, var olma ve varlığını devam ettirme iradesinin adıdır. Bu yüzden Türk Milleti kaynağını millet iradesinden, yasadan ve Cumhuriyetin değerlerinden almayan hiçbir kişiye, zümreye, çevreye iradesini teslim etmeyecektir.

Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olsun diye kurulmuştur. Dolayısıyla makama, mevkiye, rütbeye zenginliğe şan ve şöhrete bakmazsızın her bir Türk vatandaşı bu Cumhuriyetin hem sahibi hem de varisidir. Bu Cumhuriyet alın teri döken işçinindir. Elini toprağa karıştıran köylünündür. En zor koşullarda canını hiçe sayarak ülkesi için savaşan mehmetçiğimizindir. Ögrencilerinden koparılıp kahpece şehit edilen eli öpülesi o öğretmenindir.

Bu Cumhuriyet herkesten önce şehitlerindir. Tarih boyunca vatan toprağına düşmüş tüm şehitlerimizle beraber çarsı izninde hamile eşinin yanında kalleşçe sırtından vurulan kahraman askerlerimizindir. Çocuklarının gözü önünde infaz edilen polislerimizindir. Yıllar boyu düşmanların kuduz köpek gibi saldırdığı bu ülkenin tek bir çakıl taşını düşmana bırakmayan kahramanlarımızındır.

Bu Cumhuriyet bineceği ambulans kirlenmesin diye ayakkabılarını çıkarmaya çalışan temiz yürekli madencilerimizindir. Evinin önünde şahadet haberini aldığı oğlu için içi kan ağlayarak VATAN SAĞOLSUN diyen o kahraman babalarımızındır. Yunan, İngiliz, İtalyan, Fransiz özetle; düşman savaşı kazanamadığı için karalar bağlayan onursuzlara inat böylesi bir emanete sahip çıkmak milletin her bireyi icin bir ONUR meselesidir.

Cumhuriyet, Türkiye, Türkiye Cumhuriyet demektir.

YIKAMAYACAKSINIZ...

Yaşa Var Ol PAŞAM...

  

Kímler Sítede

Şuanda 32 konuk çevrimiçi

İstatístíkler

Üyeler : 64514
Onaylanan Yazı : 2652
İçerik Tıklama Görünümü : 13615212