Bugün
Anıtkabir
Özel Defterini
İmzaladınız
mı?

Anasayfa

Sonsuz Ölüm

e-Posta Yazdır PDF
(23 oy, ortalama 4.83 (5 üzerinden))

Sensizliğimizin 77. Yılında sana olan özlemimiz git gide artıyor, içimizdeki acılar katlanarak büyümeye devam ediyor. Ölümünün yıldönümünde, ülkemde değilim. Seni anacak okulum yok bu ülkede. Saat 9'u 5 gece saygı duruşunda duracağım. Ülkemden, evimden, sokaklarımdan çok uzaktayım şimdi. Dayanıyorum, memleket özlemine, seni ülkemde anamamamın acısına dayanıyorum. Tek bir amaç uğruna her gün dişlerimi sıkıyorum.

Memleketimden çok uzakta okumaya geldim Atam. Senin gösterdiğin yolda, ülkeme faydalı bir birey olmak için okuyorum uzaklarda. Ülkeme siyaseti öğrenmiş bir kadın olarak gelebilmek için çabalıyorum. Aydınlattığın bu yolda sadece tek bir şey için çabalıyorum. Bir gün ülkeme geri gelmek, seni Anıtkabir'de ziyaret edebilmek ve kurduğun Türkiye Cumhuriyeti'nde bir kadın siyasetçi olmak icin sıkıyorum dişlerimi.

Ne zaman özlesem memleketimi, ne zaman baş edemem desem hasretinle gözlerin geliyor aklıma. Masmavi gözlerinden cesaret alıyorum Atam. Senin yaptıklarının yanında, getirdiğin yenilikler, yaptığın devrimlerin yanında kendimde söz hakkı bulamıyorum Atam. Elimden yalnızca fikirlerin doğrultusunda yürümek geliyor.  Küçüklüğümden beri her 10 Kasım'da gözyaşlarımı tutamam. Ne zaman seninle ilgili bir şey görsem gözlerimden akar damlalar. Bugün memleketimden uzakta, binlerce kilometre uzakta gözyaşlarım yine durmadı Atam.

Kurduğun bu yolda, fikirlerini esas alarak dimdik yürüyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım bugün senin için bir yürüyüş düzenledik. 18 yaşındayım, yolun başındayım. Ancak geçtiğimiz ve geleceğimiz her gün seni sadece yurtta değil, bugün burada Viyana'da da anacağız. Seni yalnızca güzel memleketimizde değil dünyanın her yerinde anacağız. Seni dedemden dinledim, silah arkadaşlarını pür dikkat dinledim. Dedemden tanıdım seni, dedemden öğrendim. O yılları bizzat yaşamış birine kendini nasıl hayran ettiğini gözlerimle gördüm. Ve ben, o yılları yaşamamış ben, seni hiç görememiş ben, seni dünyalar kadar çok seviyor, hergün özleminle içimi yakıyor ve sana, ülkemize layık olabilmek için elimden geleni yapıyorum.

Seni görmemiş ancak sana en derinden hayranlık besleyen milyonlarca çocuğun var Atam. Yaşamımın geri kalanında, anneannemden, dedemden öğrendiğim herşeyi kendi çocuklarıma, torunlarıma anlatacağım. Aktarabildiğim herkese seni, düşüncelerini, fikir yapının temelini anlatacağım Atam.

Sana sonsuz teşekkürler borçluyum.

Sayende özgür bir genç bir kız, özgür bir öğrenci, özgür bir bireyim.

İçiniz rahat olsun, bizim gibi gençler olduğu müddetçe seni kimsenin unutmasına izin vermeyeceğiz. Kimsenin sana, ilkelerine, görüşlerine, kurduğun büyük Türk Milletine dil uzatmasına izin vermeyeceğiz.

Büyük Türk Milleti adına sana sonsuz teşekkürler Atam!.. Işığın yolumuzu aydınlatır.

Tek dileğim ki Rabbim'den mekanın cennet olsun, senin ve tüm silah arkadaşlarının mekanı cennet olsun.

Huzur içinde uyu Atam.

Kızın Ayça 

Kímler Sítede

Şuanda 18 konuk çevrimiçi

İstatístíkler

Üyeler : 26570
Onaylanan Yazı : 2652
İçerik Tıklama Görünümü : 12932086