Bugün
Anıtkabir
Özel Defterini
İmzaladınız
mı?

Anasayfa

Muhammed Mustafa'dan Atam'a...

e-Posta Yazdır PDF
(14 oy, ortalama 4.43 (5 üzerinden))

Atam, sana sayfalar dolusu yazı yazsam, yine de hakkını ödemem mümkün değil bunun bilincindeyim.

Eğer sen olmasaydın bu gencin adı Muhammed Mustafa olmazdı... sen ki o Resûl'ün mezarını yıkarız diyen krala -haddini bil, yoksa ordumla oraya gelirim dedin. Cahiller bilmiyorlar ki sen olmasaydın, İngiliz bayrağı altında, belki Ahmet'i, Mehmet'i  bir kenara bırak, belki secde etmeyi rüyalarında göreceklerdi. Ama olsun onlara kızmıyorum, lâkin sana bu vatanı kurtarma kudreti veren Rab, bize de doğru yolu bulmayı, çıkarcılardan, düşmanlardan ve haksız yöneticilerden elbet kurtarmak için bir ışık verecektir.

Atam, buraya sadece bir hadis üzerine yazma ihtiyacı hissettim. "Korkarım ki benden sonra adımı kullanarak çok kötü işler yapacaklar" (S.A.V)

Maalesef kimi kesimler senin adını kullanarak iş yapıyor, kimisi de Allah Resûlünün adıyla kötü işler içindeler... birisi diyor ki ben Atatürkçüyüm onun yolundayım ama çalmadığı mal yapmadığı hayırsız iş kalmamış, kimisi de Allah'tan korkun biz peygamber yolundayız hak yolundayız diyerek halkına eziyet ediyor, öldürüyor...

Neyse, sadece içimdekileri doğal üslubumla içtenlikle sana yazmak istedim. Ben bana yaptıklarınla mesulüm. Seni öğrenmekten, tanımaktan, okulda her sene gençliğe hitabeni her bayram en güzel ben okuyorum diye çıkıp okumaktan hep gurur duydum.

Adımı bahşeden Allah'a şükürler, vesile olan sana teşekkürler Atam...

Muhammed Mustafa AYAZ 

Kímler Sítede

Şuanda 21 konuk çevrimiçi

İstatístíkler

Üyeler : 59538
Onaylanan Yazı : 2652
İçerik Tıklama Görünümü : 13370316