Bugün
Anıtkabir
Özel Defterini
İmzaladınız
mı?

Anasayfa

Atatürk Felsefesi Durağanlaştırılamaz

e-Posta Yazdır PDF
(3 oy, ortalama 1.33 (5 üzerinden))

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk; siz salt Anadolu insanının değil, mazlum dünya haklarının da önderisiniz. Çünkü, silah arkadaşlarınız ve Anadolu'nun mazlum insanlarıyla oluşturduğunuz evrensel felsefe, gezegenimizin tüm mazlumlarına örnek bir felsefedir. Hiçbir dünya devletinin gerçekleştiremediği bir utkuyu gerçekleştirdiniz. O utku; emperyal açlara ve karanlığın elçileri din yobazlarına attığınız tokattı. O tokadı siz attınız ve sizden esinlenen tüm mazlum ülkeler atabilmek için başkaldırdı. Dahası, sizin tokadınız uyandırdı onları.

Sizin ulusalcı çizginizle yaşam bulan evrensel felsefeniz; tüm etnik kimlikleri uzlaştıran, ortak değerler bütününde buluşturup, barış içinde etnik kültürel değerleri yaşatan bir felsefe olduğu için evrensel bir kimlik kazanmıştır. Mazlum ülkelerin hakları için bu evrensel felsefe korunması gerekirken, yok edilmeye çalışılmaktadır.

Felesefenizin evrensel kimliğini korumanın temel özü; onu günümüzdeki durağanlığından kurtarmaktır. Bunun için, sizin felsefenizi, dünyanın özgün gelişim ve değişimi dikkate alarak daha ileriye taşımamız gerekmektedir.

Felsefenizin evrensel kimliğini tümden yok etmek veya durağanlaştırmak isteyenlerle savaşımızı ebediyen sürdüreceğiz. 

Kímler Sítede

Şuanda 29 konuk çevrimiçi

İstatístíkler

Üyeler : 59538
Onaylanan Yazı : 2652
İçerik Tıklama Görünümü : 13370341