Bugün
Anıtkabir
Özel Defterini
İmzaladınız
mı?

Anasayfa

Yüce Atam

e-Posta Yazdır PDF
(7 oy, ortalama 4.57 (5 üzerinden))

Yüce Atam;

Gençliğe emanet ettiğin bu vatanı ve Cumhuriyeti Atalarımız, dedelerimiz, ninelerimiz, babalarımız, analarımız, ağabeylerimiz ve ablalarımız'ın koruduğu gibi bizler de korumaya onun yılmaz bekçileri olmaya, kanımızın son damlasına kadar savunmaya ant içmiş bir Türk genci olarak önünde saygıyla eğiliyorum. 

Atam; adeta yokluklarla var ettiğin bu Cumhuriyeti sen gittikten sonra yıkmak, bölmek, yok etmek isteyen birçok şer odakları ortaya çıktı. Fakat bizden önceki ve bizler gibi milyonların vatan aşkıyla çarpan yüreklerini aşamadılar. Atam; sen gittiğinden bu yana biz gençlik ayaktayız. Ne mutlu ki bizlere senin gibi eşsiz bir lidere sahibiz. Yapmış olduğun devrimlerinle ve içimize kök salan yıkılmaz ilkelerinle onurlu bir millet olarak yaşamaya devam ediyoruz. Atam 57 yıllık ömrünün son saniyesine kadar bu millete hizmet etmeye adamıştın. Senin yeni Türkiye'yi yaratan eserin yüzyıllara intikal eden bir anıt olarak kalacaktır. Sen şahsi kazanç ve şöhret peşinde koşan bir insan değil, gelecek nesiller için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandın. 

Seni o kadar çok özlüyorum ki... vatanın her karış toprağında seni arıyor gözlerim... altın sarısı saçlarını, insanın içinde titreşimler oluşturan o ışıl ışıl bakışını, anlamı derinlerde saklı gülümseyişini mutluluk ve huzur yayan enerjini milletimle paylaşmayı özlüyorum. Senin ölümsüz ruhun güç veriyor bizlere...

Her nefes alışımda hissediyorum senden gelen o enerjiyi.  Cumhuriyeti yüreğinle inandığın biz gençlere emanet ettin. Emanetin baş tacımızdır yüce Atam. Seni arayan gözlerim aradığı her yerde senin eserlerini gösteriyor bana. O yüzden çok mutluyum. Seni çok ama çok seviyorum. Sen rahat uyu Atam, bizlerin çelik gibi yüreği, demir gibi bileği var.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun. 

Kímler Sítede

Şuanda 19 konuk çevrimiçi

İstatístíkler

Üyeler : 29046
Onaylanan Yazı : 2652
İçerik Tıklama Görünümü : 13016451